O MNĚ

_DSC7888WDIR2Tanec je můj život, moje vášeň, moje láska, moje závislost, moje radost a moje terapie. Potřebuji ho k životu podobně jako vzduch, který dýchám. Ale samozřejmě nejsem jenom tanečnice…

Narodila jsem se ve znamení Vodnáře a do vínku jsem dostala zvídavost a zájem o vše možné a nemožné. A taky pořádnou dávku hyperaktivity. Říká se o mě, že jsem dřív běhala než chodila, a také to, že jsem prvních pár let moc nemluvila, ale když jsem ve školce mluvit začala, tak už jsem nepřestala. Platí to dodnes, ale místo běhání se spíš pořád vrtím a tančím. 😉

Od dětství jsem zkoušela různé sportovní a pohybové aktivity. Rodiče mě posílali kam jen mohli, aby mě utahali, ale moc to nefungovalo. Půl roku jsem dělala bojové umění, druhý půlrok házenou, k tomu aerobic, tanečky, koně… Všechno mě rychle nadchlo, ale stejně rychle mě pak zaujalo něco jiného.

Ze všech těch zájmových kroužků mi nakonec zůstala záliba v jízdě na koni (na fotce je moje kobylka Sally) a láska k tanci. Zvítězil tanec a rekreačně pak dělám ty ostatní sporty (jízda na koni, cyklistika, lyžování aj.). Nejlépe si totiž odpočinu pohybem.

Vyzkoušela jsem mnoho tanečních stylů (pop balet, latina, streetdance, muzikálový tanec, balet, moderna, bollywood, twerk, Pole dance…) a stále ještě zkouším, když mám možnost. Věřím, že každý taneční styl mě může obohatit.

 

V současnosti se věnuji hlavně Orientálnímu tanci, který tančím již deset let. Když jsem s Orientem začínala, hned po pár lekcích jsem se rozhodla, že chci učit orientální tanec jako moje krásná a milá lektorka. Byl to sen, který se stal skutečností v roce 2011, kdy jsem se stala certifikovanou lektorkou Orientálního tance. V té době jsem se již věnovala i Flirt dance (od roku 2008) a dostala jsem se i k Pole dance (rok 2010). Krátce poté jsem získala angažmá jako tanečnice v krčmě U Sedmi Švábů, kde mě můžete vidět tančit některé pátky a soboty večer spolu s ohnivou tanečnicí. Od roku 2013 jsem členkou skupiny Pojď blíž pod vedením Nikol Mikeskové z Centra tance Praha. Své první vlastní kurzy jsem začala vést ve studiu Happy Time. Od roku 2014 učím ve studiu Pole heaven. Od roku 2017 tančím se skupinou Ladies, která vystupuje mimo jiné s Original Vintage Orchestra.

 

Po celou dobu se vzdělávám na různých workshopech, kurzech a v různých vzdělávacích programech pro tanečnice u českých i zahraničních lektorů. Mým velkým vzorem je tanečnice Jillina. Z českých tanečnic mě nejvíce ovlivnily Katreen Derouet, Eglal, Badriyah, Nikol Mikesková, Satine a Růženka Kunstýřová. Všem učitelům (a že jich bylo!), které jsem na své taneční cestě potkala, děkuji za vše, co mě naučili.

Jsem extrovert a velmi ráda vystupuji na různých akcích a bavím publikum. Ještě raději ale tanec učím. Nejvíce hrdá jsem právě na své kurzistky, které sleduji od jejich prvních tanečních krůčků, a snažím se jim předat nejen správnou techniku, ale také lásku k tanci a radost z pohybu.

 

Co ještě ráda dělám, když mám volný čas?

Cestuji za teplem, čtu knihy, vzdělávám se a sleduji zajímavé filmy. Vídám se s přáteli a rodinou, chodím na procházky do přírody, jezdím na kole, kolečkových bruslích a na lyžích, navštěvuji letecké dny, fotím letadla a západy slunce, cvičím jógu a občas si zabrnkám na kytaru (většinou už  jenom jednou v roce na Vánoce:-D). Dřív jsem hodně psala básně a povídky. Snad se k tomu ještě vrátím. Poslední roky jsem studovala dvě vysoké školy a psala seminární práce a diplomky, takže na jiné psaní nebyla chuť.dsc_0866

A moje povolání? Vystudovala jsem sociální práci a psychologii. V současnosti pracuji jako školní psycholožka.